Atrakcje nadmorskich miast – Gąski

Letni urlop kojarzy się przede wszystkim z błogim wypoczynkiem, spokojem i wolniejszym tempem życia. Wszelkie te wymagania zapewniają Gąski. Jest to spowodowane urokliwymi widokami, przesiąkniętymi spokojem ale też konkurencyjnymi propozycjami noclegowymi, które miasto oferuje podróżnikom. Z pewnością jest to jedna z nielicznych nadmorskich miejscowości, w której można odpocząć pełną piersią, zachłysnąć się świeżością bryzy morskiej, czy też przysnąć na plażowym ręczniku bez obaw o swój komfort i bezpieczeństwo. Jednak te warunki to niektóre z wszelkich dostępnych możliwości wypoczynku w Gąskach.

Turystów wybierających tą miejscowość na wakacyjny wyjazd czeka sporo ciekawych atrakcji. Jedną z najważniejszych jest latarnia morska, która pochodzi z XIX wieku. Każdego dnia turyści pokonują 190 krętych schodów na sam szczyt, by tam podziwiać i cieszyć oko pięknem zachodzącego słońca. Czy jest coś piękniejszego od tego właśnie widoku? Gąski proponują te chwile z wyższego punktu widzenia, gdzie perspektywy stają się nie do przecenienia. Oprócz zachodu słońca można podziwiać malowniczą wioskę, ponieważ latarnia znajduje się w jej centrum. Jest to miejsce niezwykle romantyczne, ale również ciekawe dla naszych pociech. Wchodząc na wieżę mijamy dom latarnika oraz małe stoiska z jedzeniem i świeżymi napojami, przy których można odpocząć w rodzinnym gronie.

Warto zwrócić uwagę również na fakt, ze Gąski znajdują się na atrakcyjnym szlaku turystycznym, który przebiega z Pleśna przez Gąski, Sarbinowo. Chłopy, Mileno, Unieście, Łaz aż do Dąbek. Można zatem udać się na zwiedzanie do miejscowości sąsiadujących, krocząc tym szlakiem, który mierzy 39 km.

Niezwykłym atutem Gąsek jest neoklasyczny Pałac Morski, którego pochodzenie datuje się na II połowę XIX wieku. Jest to miejsce historyczne, które staje się pokarmem dla spragnionych doznań umysłów, otoczony parkiem, który stanowi ok 6,7 ha. Zamek ten zaprasza zatem również na spacer wśród buków, klonów srebrzystych oraz cyprysików groszkowych. Jeżeli marzeniem turystów jest odpocząć właśnie w takim miejscu, można te życzenia spełnić. Pałac Morski jest otwarty dla przyjezdnych, gdyż w ciągu całego roku pełni funkcję ośrodka wypoczynkowego.

One thought on “Atrakcje nadmorskich miast – Gąski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>