Chłopy – miejscowość z duszą

Odkrywając nadmorskie miejscowości letniskowe, warto swój czas poświęcić na wypoczynek w pięknych Chłopach. To małe miasteczko, które jako jedno z nielicznych cieszy się wyjątkowo czystą plażą, a ta nawet w sezonie letnim nie jest zatłoczona. Dzięki temu możemy liczyć na spokojny i klimatyczny wypoczynek.

Baza noclegowa (pod hasłem: noclegi Chłopy) zapewnia także komfortowe pokoje, z których rozpościera się cudowny widok na okoliczne lasy iglaste. Chłopy  to miejscowość z duszą dzięki zachowaniu oryginalnego charakteru wioski rybackiej, została ona wpisana do rejestru zabytków. Tych również tu nie brakuje. Budowle sprzed około 100 lat cieszą oko turystów, przedstawiając tym samym przeszłość kurortu. Miejscowość budzi coraz większe zainteresowanie wśród turystów. Chłopy znajdują się na Wybrzeżu Słowińskim i są idealną bazą letniskową, z bezpośrednim dostępem do Bałtyku, który daje nam ogromne możliwość spędzenia czasu w wyjątkowy sposób. Wzdłuż wybrzeża usytuowane są bowiem wypożyczalnie sprzętu, co pozwala spróbować swoich sił w różnorodnych dyscyplinach i sportach wodnych lub po prostu wybrać się w krótką wycieczkę rowerkiem wodnym. Niewątpliwie rejs kutrem czy katamaranem jest jedną z ciekawszych form zapoznawania się z pełnym morzem, upewnijmy się jednak wcześniej, że nie mamy problemu z chorobą morską.

Szlaki turystyczne oplatające okolicę zaprowadzą nas w ciekawe miejsca, umożliwiając jednocześnie podziwianie wyjątkowej natury, co nie zdarza nam się zbyt często. W Chłopach znajduje się też jedyne takie miejsce w Polsce, mianowicie 16 południk geograficzny, który oznaczony został kamiennym posągiem z pamiątkową tablicą. Jest on dobrym punktem startowym, żeby wybrać się na przejażdżkę rowerem do nieco odleglejszych miejsc, które również skrywają wyjątkowe atrakcje. To na przykład poniemieckie bunkry czy nawet latarnia morska, z której podziwiać możemy panoramę regionu. Wioska rybacka to okazja, żeby zapoznać się z tym zagadnieniem oraz zakupić świeżą rybę, która jest nieodzowną częścią każdej nadmorskiej podróży. Te małe knajpki, licznie usytuowane w niewielkiej odległości od plaży zachwycą nas tradycyjnym pstrągiem,czy sandaczem. Nie zapominajmy, że takie wakacje to dla nas ogromna szansa, na odstresowanie się i nabranie energii na cały nadchodzący rok. Dodatkowo tanie noclegi w Chłopach, powinny przekonać niezdecydowanych, którzy po takim wypoczynku z pewnością wrócą w te rejony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>