Dlaczego warto wybrać się na urlop do Dusznik-Zdroju?

Osoby, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku pośród pięknej przyrody Kotliny Kłodzkiej, powinny na urlop wypoczynkowy wybrać się do Dusznik-Zdroju, jednej z najbardziej znanych miejscowości w regionie.

Duszniki-Zdrój swoją sławę zawdzięczają głównie dwóm kwestiom. Pierwszą z nich jest działające od lat w miejscowości uzdrowisko, do którego przyjeżdżają kuracjusze z terenów całej Polski. Głównymi kierunkami leczenia podejmowanymi na terenie uzdrowiska są choroby związane z układem krwionośnym, nadciśnieniem, układem oddechowym, a także narządami ruchu.

Drugim czynnikiem, dzięki któremu miasteczko to jest bardzo znane, jest zimowy kurort narciarski w Zieleńcu. Na jego obszarze działa ponad dwadzieścia wyciągów narciarskich, w tym cztery najnowszej generacji wyciągi kanapowe oraz kolej gondolowa. Dla miłośników białego szaleństwa przygotowano kilkadziesiąt tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Coś dla siebie znajdą tu zarówno dzieci, które na dwóch deskach stawiają swoje pierwsze kroki, jak i wytrawni narciarze. Część ze stoków narciarskich jest sztucznie oświetlona oraz w razie potrzeby ośnieżana przy pomocy armatek śnieżnych.

W Dusznikach-Zdrój znajduje się również kilka bardzo ciekawych zabytków unikalnych nie tylko w skali całego kraju, ale również i Europy. Bez wątpienia należy do nich Muzeum Papiernictwa, które jeszcze na dwa lata przed wybuchem drugiej wojny światowej produkowało papier, znajdujący uznanie w całej Europie. Warto także pospacerować po średniowiecznym rynku wokół którego znajdują się kolorowe barokowe oraz renesansowe kamienice z ciekawymi zdobieniami zewnętrznych elewacji. Na wycieczkę po najciekawszych miejscach w mieście zaprasza również kursująca w sezonie turystycznym kolejka miejska (zachęcamy do lektury wcześniejszego wpisu o Bydgoszczy).

Co jeszcze sprawia, że liczni turyści tak chętnie odwiedzają Duszniki-Zdrój? Z całą pewnością nie bez znaczenia jest doskonale rozwinięta sieć noclegowa. Obiekty działające w miejscowości różnią się między sobą zarówno charakterem jak i cenami noclegów – można tu znaleźć i hotele z pełnym zapleczem odnowy biologicznej jak i przytulne kwatery prywatne. Niezależnie jaki typ noclegu się wybierze – zazwyczaj konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pobytu, której można dokonać za pośrednictwem internetu. Aby znaleźć ciekawy obiekt noclegowy wystarczy w pole wyszukiwarki internetowej wpisać frazę “noclegi Duszniki-Zdrój”.

2 thoughts on “Dlaczego warto wybrać się na urlop do Dusznik-Zdroju?

  1. Polecam właśnie nocleg w Zieleńcu :) w zimie jest tam o prostu świetnie, a latem tanio i wszystko na wyciągnięcie ręki :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>