Do Mielna na rodzinne wakacje

Mielno to jedna z najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych nad Morzem Bałtyckim. Najwięcej ma do zaoferowania przyjezdnym w sezonie letnim. Chętnie przyjeżdżają tu na wakacje całe rodziny z dziećmi. W Mielnie jest duża baza noclegowa, ale ze względu na spore zainteresowanie, warto wcześniej zarezerwować nocleg. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę: noclegi Mielno, znajdziemy wiele ciekawych ofert [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,mielno,0.html].

W miejscowości jest piękna i piaszczysta nadmorska plaża, strzeżona w lecie przez ratowników. Można się na nią wybrać bez obaw o bezpieczeństwo nawet najmniejszych dzieci. Jeśli nie chcemy ze sobą dźwigać z kwatery całego plażowego sprzętu, na miejscu można wypożyczyć leżak i parawan. Na plaży znajduje się boisko do piłki siatkowej – dla lubiących aktywny wypoczynek oraz liczne atrakcje i dmuchane zamki dla dzieci. Po plaży krąży też wielu obnośnych sprzedawców zimnych napojów, lodów i prażonej kukurydzy.

Jezioro Jamno było niegdyś morską zatoką, obecnie od morza dzieli je mierzeja, a łączy z nim Kanał Jamneński [https://pl.wikipedia.org/wiki/Jamno]. W lecie po wodach tego ogromnego akwenu regularne kursy odbywa statek „Koszałek”, który pływa między przystanią w Unieściu, a przystanią we wsi Jamno. Dla tych, którzy lubią sporty wodne, otwarte są w lecie wypożyczalnie sprzętu wodnego, łodzi i rowerów wodnych. Zapaleni wędkarze również mogą na miejscu wypożyczyć sprzęt do wędkowania.

Będąc nad morzem, obowiązkowo trzeba się wybrać na obiad na przystań rybacką, która znajduje się w Unieściu, przedłużeniu Mielna. Na przystani można kupić świeżą rybę prosto z kutra, ale można też udać się do jednej z licznych smażalni i wędzarni ryb na gotowy posiłek. Smażalnie w tym miejscu wyglądem przypominają szereg połączonych rybackich chat z wąskim przejściem, a przy prawie każdej znajduje się masywny piec do wędzenia ryb. Można zjeść tu różne ich gatunki podawane z frytkami i innymi dodatkami.

Nieopodal Mielna znajduje się mała miejscowość Mielenko, do której prowadzi Aleja Lipowa. Lipy mają ponad 150 lat i rosną po obu stronach drogi, tworząc niesamowity, liściasty korytarz. Trasa ma niewiele ponad 2 kilometry, więc na spacer można wybrać się też z małymi dziećmi. Z Mielna do Mielenka można dostać się również leśną drogą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>