Kościół św. Katarzyny w Nowym Targu

W Nowym Targu znajduje się wiele budowli sakralnych, które warto zwiedzić podczas pobytu w tym mieście. Jest ich naprawdę sporo, dlatego też każda zainteresowana osoba powinna znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na specjalną uwagę zasługuje zwłaszcza kościół św. Katarzyny, który posiada ciekawą strukturę oraz niezwykle atrakcyjne elementy, więc warto się tam udać z całą rodziną.

Kościół ten powstał w XIV wieku, ale przechodził przebudowy, dzięki czemu nadal prezentuje się bardzo okazale i solidnie. Niestety po drodze ulegał pożarom, dlatego też nie wszystkie elementy z nim związane przetrwały po nasze czasy. Wybierając noclegi w Nowym Targu, nikt nie powinien pożałować takiej wycieczki, gdyż pod kątem historycznym okaże się ona strzałem w dziesiątkę.

Budowla ta jest swego rodzaju pamiątką po dawnych czasach, w środku znajduje się duży obraz Matki Boskiej, który gromadzi setki wiernych, modlących się do niego. Ta baza noclegowa jest przeznaczona dla osób religijnych, pobożnych oraz wytrwałych w wierze, którzy chcą ją na każdym kroku pogłębiać. Takich osób jest na całym świecie sporo. Wokół kościoła znajduje się park, gdzie można sobie pospacerować i skutecznie wypocząć na świeżym powietrzu. Kościół znajduje się w centrum miasta, na rynku, dlatego można połączyć kilka atrakcji turystycznych i zwiedzić je za jednym zamachem, co wielu turystom wyjdzie na dobre. Posiada on bardzo charakterystyczny i stylowy dziedziniec, a także wieżę bramną z dzwonnicą. Całą świątynię otacza specjalnie zaprojektowany mur, który nadaje budowli estetycznego wizerunku.

Można tam bardzo przyjemnie spędzić czas na aktywnym wypoczynku, ale też na zwiedzaniu ciekawych miejsc, do których trzeba zaliczyć właśnie kościół św. Katarzyny. Takich budowli sakralnych jest w tym mieście dużo więcej, więc ta baza noclegowa cały czas się rozwija i staje się jeszcze bardziej popularna na całym świecie.

Ludzie chętnie wybierają obecnie Nowy Targ jako obiekt wakacyjny lub urlopowy. Nie ma się co temu dziwić, gdyż jest to miejsce bogate w atrakcje turystyczne i to w różnym zakresie tematycznym. Dużym uznaniem cieszą się w tym mieście zwłaszcza budowle sakralne, a wśród nich na uwagę zasługuje kościół św. Katarzyny, zachowany w bardzo dobrym stanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>