Wakacje w Toruniu – aktywnie czy kulturalnie?

Jednym z najbardziej znanych ośrodków turystycznych położonych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jest Toruń. Prawa miejskie Toruń otrzymał już na początku trzynastego wieku, co znacznie przyspieszyło rozwój tego regionu. W pobliżu Torunia wybudowano okazałą warownię – Zamek Dybowski, który miał strzec granicy z Państwem Krzyżackim. W Toruniu cyklicznie odbywają się liczne imprezy oraz ciekawe wydarzenia kulturalne, które przyciągają licznych turystów nie tylko z całego obszaru naszego kraju ale również z zagranicy. W lipcu i sierpniu w mieście królują liczne otwarte festiwale muzyczne i filmowe, na które wstęp jest bezpłatny. Przyjeżdżając do miasta warto udać się do najbliższego punktu informacji turystycznej i poprosić o darmowy informator, w którym znajduje się pełny wykaz wszystkich imprez organizowanych w mieście i jego najbliższych okolicach. Dzięki temu będziesz na bieżąco i nie przegapisz żadnego wydarzenia które by cię mogło zainteresować.

Jednak Toruń to nie tylko przepiękne zabytki i atrakcyjne festiwale. Okolica ta to również doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich możliwych aktywności fizycznych. W samym Toruniu, jak i na terenach położonych wokół niego znajdują się liczne ścieżki rowerowe. Prowadzą one po najpiękniejszych zakątkach regionu. Jeżeli nie masz własnych dwóch kółek, to bez trudu rower wypożyczysz w mieście. Od kilku lat w Toruniu funkcjonuje Rower Miejski, który ułatwia poruszanie się po mieście. Z jednego punktu możesz wypożyczyć rower, po czym możesz go oddać w zupełnie innej części miasta. Jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla turystów ale również dla studentów czy mieszkańców miasta, którzy dzięki temu sprawniej poruszają się na niewielkich odległościach. W ciągu całego roku na terenie Torunia odbywa się wiele imprez sportowych. Organizowane są festiwale biegowe oraz rajdy rowerowe. Jeżeli chcesz przyjechać do Torunia na letni wypoczynek, to pomyśl o wcześniejszej rezerwacji noclegu. W trakcie wakacji możesz mieć bowiem problem ze znalezieniem w toruńskiej bazie noclegowej wolnego pokoju w przystępnej cenie (szczegóły: ). Najlepiej jeżeli rezerwacji noclegu dokonasz przez Internet na kilka tygodniu przed planowanym przyjazdem.

One thought on “Wakacje w Toruniu – aktywnie czy kulturalnie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>