Warszawa – miejsce, które warto odwiedzić

Warszawa jest wizytówką naszego kraju. W Warszawie możemy zatrzymać się na bardzo długi okres czasu, gdyż znajdziemy w niej mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji nie tylko turystycznych, ale także kulturalnych. Tym, co cechuje Warszawę są łatwo dostępne noclegi stolica bowiem ma świetnie rozwiniętą ofertę miejsc. W tym mieście zapadają najważniejsze decyzje polityczne, które wpływają na rozwój całego kraju. Warszawa jest miastem, które zostało odznaczone Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Będąc w Warszawie, nie można nie dostrzec wielkich wieżowców, które mają ponad 60 m wysokości, a trzy z nich są wysokie na 200 m. W stolicy możemy zobaczyć Zamek Królewski i Plac Zamkowy. W Zamku Królewskim możemy podziwiać niesamowity wystrój sal oraz piękne arcydzieła, między innymi Rembrandta. Obok zamku znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, która została tam umieszczona w 1644 roku. Z wieży kościoła Świętej Anny zobaczymy piękny widok na Plac Zamkowy i Stare Miasto.

Zwiedzając miasto, warto zobaczyć piękne Arkady Kubickiego. Spacerując po starówce, możemy odpocząć od zgiełku ulicznego. Niepowtarzalną atmosferę tworzą uliczki, kawiarenki oraz zaułki, które są iście malownicze. Wybierając się latem do Warszawy, warto odwiedzić Rynek Starego Miasta, ponieważ  to miejsce, gdzie kwitnie życie kulturalne. Organizowane są bowiem różne koncerty i przedstawienia teatralne.

Warto odwiedzić również Pałac Kultury i Nauki, gdyż znajdują się tam muzea, kina teatry i baseny. Pałac Kultury i Nauki jest najwyższym budynkiem w całym mieście. Posiada on taras na 30 piętrze, z którego możemy zobaczyć piękny widok na panoramę Warszawy.

Osobom, które interesuje świat od strony naukowej, Warszawa ma do zaoferowania specjalną atrakcję. Jest nią Centrum Nauki Kopernik. Jest to świat eksperymentów. Każdy może odkrywać świat natury i przeprowadzać swoje doświadczenia. Kolejnym ciekawym miejscem jest Stadion Narodowy, który został stworzony z okazji Piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012.

One thought on “Warszawa – miejsce, które warto odwiedzić

  1. Wstyd się przyznać, ale do tej pory byłem w Warszawie tylko przejazdem. Czytając ten artykuł uświadomiłem sobie, ile rzeczy ma Warszawa, które chcę zobaczyć… Kolejny urlop spędzam w…Warszawie :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>